SAE, Bahrain a Katar - plavba s českým delegátem

Plavba lodí s českým delegátem - SAE, Bahrain a Katar únor 2017

Opět jsme zpět s naším reportem z plavby s delegátem. Tentokráte s klienty jedeme okruh po Spojených arabských emirátech, Bahrajnu a Kataru. Včera jsme letěli z Prahy do Dubaje a dnes nás již čekala první zastávka, kterou bylo na naší plavbě Abu Dhabi.

SAE - Abu Dhabi

Největší dominantou tohoto města je velká mešita šejka Zayeda, okruh formule 1, Ferrari park a Etihad Towers s hotelem Emirates Palace. Zítra nás čeká den na moři a poté se opět přihlásíme z Bahrajnu.

Bahrain - Bahrain

Bahrajnské království bylo naší další zastávkou na plavbě s klienty po Blízkém a Středním Východu. V Bahrajnu stejně jako ve Spojených arabských emirátech tvoří většinu příjmů příjmy z ropy. Ačkoliv zásob ropy je zde méně, než má například emirát Abu Dhabi nebo Dubaj, i zde je velký rozmach stavebnictví a v posledních desetiletích zde vyrostla celá řada mrakodrapů a stále rozvoj města nekončí. Stále se zde však najdou místa jako je například velké městské tržiště, kde na vás dýchne nostalgie starých časů. A zítra nás již čeká Katar a hlavní město Doha.

Katar - Dauhá

Středeční zastávkou bylo město Dauhá v Katarském království. Zastávka se všem velmi líbila. Město je plné zeleni a krásně snoubí moderní architekturu, pláže a zelené parky. Vydali jsme se na procházku po promenádě podél moře, projeli se na lodi ve starém stylu s panoramatickým výhledem na město a jeho futuristické mrakodrapy a navštívili typický katarský trh, kde vonělo koření a všelijaké pochutiny.

SAE - Sir Bani Yas Is

Čtvrteční den jsme prožili odpočinkově na ostrově jménem Sir Bani Yas Is, který patří Abu Dhabí. Přes oběd se na pláži konalo grilování, které zajišťovala plavební společnost. Zpočátku oblačné počasí se v průběhu dne protrhalo a nakonec jsme měli pěkný den na pláži.

SAE - Dubaj

Velké finále naší týdenní plavby s delegátem po Spojených arabských emirátech, Bahrajnu a Kataru představovaly dva dny v Dubaji. Viděli jsme téměř vše, co toto pozoruhodné město nabízí. Od obrovských obchodních center s akvárii, lyžařským areálem či vodopádem uvnitř, po impozantní mrakodrapy a luxusní hotely i 150 let staré trhy. Nezapomenutelným zážitkem byl výjezd do 124. patra mrakodrapu Burj Khalifa či noční výlet k tančící fontáně v Dubai Mall. Nesmělo chybět ani koupání na pláži s výhledem na hotel Burj Al Arab či projížďka po umělém ostrově Palma. Náročnou ale krásnou dvoudenní prohlídku Dubaje jsme zakončili na letišti, kde nás čekalo letadlo směr Praha.

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.