Dovolená na lodi FAQ

Dovolená na lodi - změna v servisních poplatcích

Od října letošního roku plavební společnost MSC Cruises mění výši servisních poplatků pro dovolenou na lodi. Vyrazí-li dospělý na dovolenou na lodi po Středomoří, Severní Evropě, na Kanárské ostrovy nebo do Spojených arabských emirátů, připlatí si oproti původním 7 Euro/noc o 1,5 Euro navíc. Změna se také týká u poplatků pro děti ve výše zmíněných destinací. Zde již platí děti od 3 do 13 let a to 4,25 Euro/noc. Děti od 14 do 18 let hradí stejnou výši jako dospělý, tedy 8,5 Euro/noc. Detailní přehled změn pro servisní poplatky naleznete pod odkazem – dovolená na lodi.

Dovolená na lodi - servisní poplatky plavební společnosti MSC Cruises

Již od několika našich klientů jsme obdrželi dotaz, který se týká servisních poplatků. Vyberete-li si dovolenou na lodi od plavební společnosti MSC Cruises, výše servisních poplatků se od sebe liší a to v závislosti na tom, kde budete chtít trávit vaši dovolenou na lodi (jakou destinaci zvolíte), její délkou a zda se jedná o dospělou osobu, dítě od 14 do 17 let včetně, dítě od 3 do 13 let včetně a dítě do 2 let včetně. Pod uvedeným odkazem servisní poplatky MSC Cruises je uvedena tabulka, která uvádí celkový přehled servisních poplatků pro konkrétní oblasti dovolené na lodi a jednotlivé věkové kategorie.

Dovolená na lodi a mořská nemoc – pravda nebo mýtus?

Klienti, kteří se vydávají poprvé trávit svou dovolenou na lodi, se často ptají, jak je to s mořskou nemocí. Všechny lodě mají stabilizátory, které zaručují, že dovolená na lodi bude i přes mírné vlny velice pohodlnou záležitostí. Ale může se stát, a to ani nejlepší kapitán neovlivní, že moře je někdy rozbouřené a pak se to i na těchto obrovských lodích projeví. Ale jsou to spíše výjimky, které trvají maximálně jeden večer. Někdy také první den citlivějším lidem chvilku trvá, než si zvyknou na pohyb na lodi, ale to také velice brzy pomine. V zásadě platí, že mořská nemoc se může projevit, ale netrvá moc dlouho a určitě to dovolenou na lodi nezkazí a ta bude pro vás krásným zážitkem na celý život.

Proč kupovat dovolenou na lodi na first minute?

Cenová politika plavebních společností je nevyzpytatelná. Ceny se pohybují někdy v závislosti na obsazenosti lodě a nedá se nikdy předem určit, zda těsně před plavbou bude cena nejvyšší nebo naopak nejnižší za celou sezónu. Pokud si svou dovolenou na lodi rádi plánujete dopředu, mohlo by se stát, že Vámi vybraná plavba bude při last minute již obsazená. Nákup dovolené na lodi na first minute má svou nespornou výhodu v široké nabídce kajut, kdy máte možnost zvolit si tu pro Vás nejvhodnější. Zároveň k dispozici jsou tří i čtyř lůžkové kajuty, což je důležité pro rodiny s dětmi, kdy děti mohou na některých plavbách cestovat v kajutě s rodiči zdarma. Vybírejte proto z naší nabídky jaro/léto 2014 již teď.

Jaké typy kajut plavební společnost MSC Cruises nabízí pro dovolenou na lodi?

Od sezóny 2013/2014 došlo u plavební společnosti MSC Cruises ke změně v systému prodeje kajut pro dovolenou na lodi. Stávající systém kdy pro jednotlivý typ kajuty existovalo několik prodejních kategorií podle umístění na lodi, nahradila novým způsobem prodeje, kdy jednotlivé typy kajut se dále dělí podle poskytovaných služeb, které zákazník získá v ceně kajuty. Tyto balíčky služeb jsou Bella/Fantastica/Aurea/Yacht club. Dovolená na lodi s plavební společností MSC Cruises tak získává nový rozměr, kdy v základní ceně kajuty jsou zahrnuty již některé welness služby (týká se kategorie Aurea a Yacht club) nebo větší flexibilita při rezervaci dovolené na lodi. Prohlédněte si podrobný popis služeb zahrnutý v jednotlivých kategoriích.

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.