Aktuality - plavba výletní lodí

Nové odjezdové místo lodí MSC Cruises

2021-07-17

Italská vláda rozhodla, že od 24.7.2021 nebude umožněno kotvit velkým výletním lodím v Benátkách. Nově tak budou lodě MSC Cruises od tohoto termínu vyplouvat z Monfalcone, které je od Benátek vzdáleno cca 90 minut jízdy autobusem. Stále však bude nutné provést odbavení v Benátkách (parkování bude tedy i nadále platné pro Benátky). Následně budou cestující převezeni autobusem do Monfalcone a to na náklady plavební společnosti. Po připlutí lodi zpět budou cestující opět převezeni do Benátek. Není tak možné, aby se cestující chtěli nalodit přímo v Monfalcone. Přístup na loď by jim byl odepřen.

Nový terminál v Miami pro výletní lodě MSC Cruises

2021-07-08

Dnes, 8. července došlo k podepsání smlouvy o výstavbě nového terminálu pro výletní lodě plavební splečnosti MSC Cruises v Miami. Tento výletní terminál bude dokončen do prosince 2023. Terminál se bude moci pochlubit tím, že dokáže pojmout až 3 výletní lodě najednou. Celkové plánované investice na výstavbu budou činit přibližně 350 milionů EUR.

Restart plaveb MSC Meraviglia a MSC Divina - Karibik

2021-07-02

MSC Meraviglia zahájí své plavby na 3 a 4 noci z Miami na Bahamy dne 2.8.2021. Týdenní okruhy z Miami na Bahamy a do Karibiku pak budou začínat od 18.9.2021.

MSC Divina zahájí své plavby na 3, 4 a 7 nocí z Port Canaveral na Bahamy a do Karibku dne 16.9.2021.

Nalodění bez nutnosti testu

2021-05-31

Od 5. června již nebude nutné se prokazovat při nalodění PCR a nebo antigenním testem pro ty cestující, kteří mají za sebou dokončené očkování (poslední dávka očkování musí být aplikována nejméně 14 dní před vyplutím). Cestující musí poskytnout důkazy o úplném očkování vakcínou při nalodění. Certifikát je akceptován v angličtině, italštině, španělštině, francouzštině nebo němčině.

Přijatelné vakcíny: BioNTech Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson

Dále cestující, kteří prodělali Covid během posledních 6 měsíců před termínem vyplutí lodi, rovněž nemusí mít PCR a nebo antigenní test. Je vyžadováno oficiální lékařské potvrzení o prodělání Covid a to v angličtině, italštině, španělštině, francouzštině nebo němčině.

V odbavovací hale však nadále zůstává v platnosti nutnost absolvovat antigenní test před vstupem na palubu lodi v den nalodění.

Výlety na pevninu s MSC Cruises

2021-05-26

Plavbní společnost MSC Cruises sdělila, že pro letošní letní sezónu (červen, červenec a srpen) budou výlety na pevninu umožněny výhradně skrze výlety organizované plavební společností. Možnost výletů po vlastní ose tak bohužel nebude zatím možné.

Negativní Covid test pro možnost nalodění - plavební společnost MSC Cruises

2021-05-06

Při nalodění v nástupním terminálu bude nutné se prokázat antigenním a nebo PCR testem, který nesmí být starší 48 hodin (děti do 2 let test nemusí mít). Toto platí i pro již očkované klienty! Test je nutné mít v anglickém, německém a nebo italském jazyce. Test je akceptován jak v elektronické, tak i papírové podobě.
Dokument musí obsahovat minimálně tyto náležitosti:
- osobní údaje ověřitelné s dalším cestovním dokladem (ideálně cestovní pas)
- datum vystavení testu
- identifikace centra, kde byl test proveden
- použitá metoda testu
- negativní výsledek testu

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.